środa, 22 grudnia 2010

Barry Kauler - „NIE“ dla Lucid Puppy

Szczerze mówiąc, jak wspominałem już wcześniej, nie bardzo podobało mi się to iż Puppy Linux zaczyna bazować/współpracować z Ubuntu, wydaje mi się to pomysłem nietrafionym i wręcz niedorzecznym. Okazuje się jednak że nie jest to tylko moje zdanie, sam Barry odcina się od tych dystrybucji, oczywiście nie całkowicie bo puppy to przecież jego dziecko. Ta dziwna hybryda powstała dzięki pracy społeczności z Mickiem Amadio jako szefem deweloperów, oraz Larry Shortem jako koordynatorem, Barry udostępnił tylko podstawę systemu.

Lucid Puppy działa jak osobny system, paczki pisane na tego mieszańca nie są kompatybilne z poprzednimi wersjami szczeniaczka pisanymi przez Barryego, jednak paczki .pet działają na nim bez problemu.

Barry Kauler poświęca się projektowi Quirky więc ten system możemy traktować jako ciąg dalszy Puppy Linuxa.

Lucid Puppy niech sobie będzie początkiem końca „takiego czegoś z takim czymś“... ;)

8 komentarzy:

  1. ee..? Ostatni akapit:
    "Lucid Puppy niech sobie będzie początkiem końca „takiego czegoś z takim czymś“... ;)"
    Czyli ma się rozumieć że koniec puppiego? czy może będzie się budował wokół "siebie" (paczszki pet itp.)?

    OdpowiedzUsuń
  2. Czyli jest napisane, przedłużeniem starego dobrego puppy Linuxa jest quirky a lucid puppy to jakaś ubumieszanka...

    OdpowiedzUsuń
  3. Jaka taka kompatybilność z Ubuntu okupiona jest zazwyczaj powolnym zapętlaniem się i durnieniem zależności (choć czasem się przydaje, np. tak odpalam sobie wszystkie możliwe spellery dla Abiworda; korzystam z Puppy 5.2). Trzymanie się (głównie) samych pet-ów to dobry pomysł. Jeśli ktoś chce dość bezpiecznie uruchamiać sobie inności, to niech korzysta z unowersalnych standalone paczek portable z portablelinuxapps.org - naprawde zaj*** sprawa/alternatywa.

    OdpowiedzUsuń
  4. aj... nie chodzi mi o qurkiego, tylko o to czy możemy się spodziewać jakiej kolwiek następnej wersji szczeniaczka?

    OdpowiedzUsuń
  5. No właśnie piszę, przedłużeniem szczeniaczka jest quirky, quirky jest "nowym prawdziwym" puppy linuxem pisanym przez Barrego, tylko nazywa się inaczej. Lucid puppy to już inny projekt w którym Barry nie bierze udziału.

    OdpowiedzUsuń
  6. Puppy to synonim utrapienia...

    OdpowiedzUsuń
  7. Lucid Puppy strasznie ciężko się na tym pracuje, wyrzuciłem od razu.

    OdpowiedzUsuń
  8. 28 year-old Database Administrator III Teador Pedracci, hailing from Courtenay enjoys watching movies like Doppelganger and Writing. Took a trip to Lagoons of New Caledonia: Reef Diversity and Associated Ecosystems and drives a Ferrari 275 GTB/C. zrodlo obrazu

    OdpowiedzUsuń